fbpx
zamek ogrodzieniec opinie atrkcje dla dzieci śląsk blog rodzinny
atrakcje turystyczne dla dzieci,  atrakcje turystyczne w Polsce,  nasze wycieczki,  podróże

Zamek Ogrodzieniec wspaniała atrakcja dla dzieci na Śląsku

         Zamek Ogrodzieniec odwiedziliśmy dwa razy w naszym życiu. Pierwszy raz w 2009 roku z małym Adasiem, a kolejny raz w dzień dziecka z Michałkiem. Po każdym spotkaniu z tym wyjątkowym miejscem wychodziliśmy oczarowani. Dlatego tym razem mamy dla Was trochę naszych wrażeń, cennych informacji oraz krótki film.

         Kilka dni temu pisałam Wam o Kopalni Guido, którą odwiedziliśmy przy okazji krótkiego wypadu do Zabrze. Niecałą godzinę drogi od naszej miejscówki w Zabrzu jest kolejna atrakcja godna uwagi i odwiedzenia z dziećmi właśnie Zamek Ogrodzieniec. To z całą pewnością jedna z najpiękniejszych atrakcji Śląska, jak również w Polsce. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i oczekiwań, ale my z mężem jesteśmy zakochani w tym wyjątkowo klimatycznym miejscu, a Michałek bawił się tam doskonale.

        Zamek Ogrodzieniec wygląda niczym wyrośnięty na skale zamek z baśni, które czytałam dzieciństwie. Kamienne fragmenty zbudowane na skalistym wzniesieniu niesamowicie oddziałują na wyobraźnię i za każdym razem zachwycają. Choć zwiedzamy tak naprawdę fragmenty i pozostałości tego pięknego zamku, to i tak warto wybrać się tam już z kilkuletnimi dziećmi.

         Zamek można zwiedzać samodzielnie. Przy zakupie biletów dostajemy mapkę i śmiało możemy iść swoim tempem odkrywając kolejne części zamku. Jak zobaczycie na filmie na końcu wpisu naszym przewodnikiem był Michałek, który świetnie bawił się oprowadzając nas i podziwiając przepiękne widoki. Skałki, fragmenty okien, dziedziniec, strome schody zabezpieczone łańcuchami i baszty stwarzają niepowtarzalny klimat i wspaniałą atrakcję dla dzieci. W pobliżu warto również odwiedzić Gród na Górze Birów. Nam niestety zabrakło czasu, ale serdecznie polecam.

         Budowę zamku zainicjował ok. 1350 – 1370r. Król Kaz­imierz Wielki. Zamek miał wielu właścicieli i ma bogatą historie oraz legendy, o których możecie dowiedzieć się podczas zwiedzania z przewodnikiem. W Zamku Ogrodzieniec organizowane są różnego rodzaju wycieczki tematyczne, a malownicze krajobrazy Jury Krakowsko–Częstochowskiej zapierają dech w piersiach i urozmaicają wrażenia podczas zwiedzania.

        Ten niezwykły zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, takich jak np. potop szwedzki oraz miejscem ekranizacji seriali i filmów, m.in. ,,Janosika” Jerzego Passendorfera czy ,,Zemsty” Andrzeja Wajdy. To zdecydowanie największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

        Liczne atrakcje tuż pod zamkiem: park miniatur, tor saneczkowy, park doświadczeń fizycznych, oraz park rozrywki z placem zabaw, przepiękne i malownicze krajobrazy oraz wspaniała historia tych miejsc sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiednią dla siebie formę spędzania wolnego czasu.

        Nie trzeba się również martwić o parking, pamiątki czy gastronomię, bo pod zamkiem jest bardzo szeroki wybór zarówno miejsc parkingowych, restauracji ze smacznym jedzeniem czy mrożoną kawą jak również punków z pamiątkami.

zamek ogrodzieniec atrakcje dla dzieci na slasku ceny opinie


Zapraszam na nasz film: ” Zamek Ogrodzieniec “

Tu możesz subskrybować nasz kanał YouTube:  >klik<


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »