fbpx
co zrobic z rolek po papierze toaletowych ciekawe pomysly na prace plastyczne dekoracje diy
recykling,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Co zrobić z rolek po papierze toaletowym?

           Co zrobić z rolek po papierze toaletowym – to pytanie, które dostaję najczęściej od swoich czytelników. Dlatego, żeby ułatwić Wam poszukiwanie inspiracji na blogu przygotowałam wpis, w którym zebrałam nasze najciekawsze pomysły na zastosowanie rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych w różnych dekoracjach, pracach plastycznych i zabawach.

         Podstawą większości prezentowanych inspiracji są rolki, farby i wszelkiego rodzaju przedmioty z recyklingu lub artykuły plastyczne. Z pewnością każdy znajdzie tu inspirację na zabawę dla swojego dziecka. Każdy wpis opisuję krótko, a w razie potrzeby linkuję do pełnego opisu lub filmu, który pokazuje instrukcję wykonania krok po korku na naszym kanale YouTube o tu: Ewa Wojtan Moje Dzieci Kreatywnie


Ptaki z rolek po papierze


            Ptaki z rolek, to bardzo wdzięczny i twórczy temat dla dzieci w każdym wieku. Do wykonania pingwina, bociana czy sikorki potrzebna jest rolka po papierze toaletowym, ewentualnie jednorazowy biały kubeczek, plastelina szkolna, kawałek tekturki, biały i czarny papier, klej magic.

          Zawsze podczas wykonywania prac plastycznych starajmy się wykorzystywać materiały, które mamy pod ręką. Rolki malujemy lub oklejamy papierem, a w prostszej wersji korzystamy z białych jednorazowych kubeczków, z papieru doklejamy skrzydła, pióra, dzióbki i co tylko podpowie nam wyobraźnia.

co można zrobic z rolek po papierze toaletowym ciekawe pomysły na ptaki i dekoracje


Drzewka z rolek po papierze do nauki liczenia


           Jeśli zależy nam na tym, aby dziecko nauczyło się abstrakcyjnego myślenia to zamiast tłumaczyć dziecku i kazać wkuwać na pamięć pewne zagadnienia, pozwólmy mu ich doświadczać i poszukiwać rozwiązań w codziennym życiu i zabawie. Nauka dodawania i odejmowania na konkretach to zagadnienie, które warto przyswoić w formie zabawy. Wykonane z kolorowego papieru i rolek drzewka z różną ilością jabłuszek, świetnie pomogą i zachęcą dziecko do nauki liczenia.

zabawy i dekoracje z rolek po papierze toaletowym

co mozna zrobic z rolek drzewka do nauki liczenia dekoracje diy


Co zrobić z rolek po papierze toaletowym?

Makieta kamieniczek z rolek, kartonów i papieru


             Do wykonania makiety użyliśmy różnych rzeczy z recyklingu takich jak: papiery, kartony, pudełka, rolki, worki, folia, klej magic. Wszystkie elementy sklejaliśmy taśmą i klejem, a dopiero po zmontowaniu malowaliśmy poszczególne części. Pudełka, które są fasadami naszych kamieniczek można malować przed montażem całości.

prace plastyczne z rolek kartonu kamieniczki z recyklingu


Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, książki dla dzieci

Domki z rolek inspirowane Dolina Muminków


Domki z rolek inspirowane domkiem z doliny Muminków, to urocza praca plastyczna dla dzieci przedszkolnych i starszych. Podczas tworzenia można wykorzystywać dowolne materiały, dekoracje, kolorowe kartki i tworzyć według własnej wyobraźni. Każdy domek może mieć swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.
co można zrobić z rolek, prace plastyczne z rolek po papierze, domki z rolek, moje dzieci kreatywnie, zabawy dla dzieci

Kulodrom z rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych oraz butelek i rurek


          Do wykonania tej zabawy potrzebujemy duży karton lub ścianę, do której możemy mocować różne elementy rur, rolek, butelek i tuneli w taki sposób, aby powstała ciekawa instalacja dla kulek marbles. Dzieci doskonale spędzają czas zarówno podczas fazy projektu, realizacji jak i zabawy na koniec zajęć. Wspaniała propozycja na wspólne spędzanie czasu oraz nietypowe wykorzystanie różnych materiałów codziennego użytku jak plastikowe butelki, rolki po papierze, rury, itp.

ciekawe pomysly na zabawy z rolkami po papierze toaletowym kulodrom z rolek


Domki i zamki z kartonu, butelek i rolek po papierze


         Twórcze spędzanie czasu z dzieckiem, rozbudzanie wyobraźni i poczucia wiary w siebie to wszystko jest możliwe i to małym kosztem. Do wspólnego wykonania domków z recyklingu  potrzebujemy rolki po papierze, butelki, baniaki po wodzie 5l, opakowania po jajkach, papier, plastikowe butelki, farby i taśmę klejącą lub klej na gorąco.
          Najpierw wspólnie projektujemy co można wykonać z poszczególnych części. Następnie łączymy je, wycinamy i budujemy ze wszystkich elementów jedną konstrukcję. Na koniec całość malujemy, wyklejamy i ozdabiamy. Efekt końcowy zawsze zachwyca każde dziecko.

zabawki i domki z kartonu oraz recyklingu  domki i zabwki z kartonu rolek i butelek


Witrażowe drzewka z rolek po papierze i papierowych talerzyków


             Drzewka z rolek w formie witrażyków to doskonały pomysł na jesienną dekorację. Warto wybrać się na wspólny spacer i pozbierać razem kolorowe liście. Jest to bardzo prosta praca plastyczna nawet dla małych dzieci, a daje niezwykłe efekty.

             Do wykonania drzewka potrzebujecie: rolki po papierze toaletowych lub ręcznikach kuchennych, szeroką, bezbarwną taśmę klejącą, nożyczki, kolorowe liście, farbki, pędzel, tekturowe talerzyki jednorazowe lub zamiennie kartkę z bloku technicznego. >zobacz film krok po kroku<

dekorcje, drzewka i pomysly na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym


Jaskółki z rolek plus szablon do druku


            Jaskółka z rolki po papierze, to prosty pomysł na pracę plastyczną dla dzieci. Nasza propozycja to praca przestrzenna, która dodatkowo jest ruchoma…  W linku poniżej możecie wydrukować sobie pomocniczy szablon jaskółki dopasowany wielkością do rolki.

              Do wykonania Jaskółki potrzebujecie: rolkę od papierku, białą kartkę, szablon jaskółki, sznurek, nożyczki, czarną farbę lub węgiel, klej: >Czytaj dalej<

prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym


Kaktusy z rolek i styropianu


           Kaktusy ze styropianu, to pomysł na łatwą i niezwykle efektowną pracę plastyczną zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Taka zabawa pozwala dziecku na kreatywną twórczość w doborze kolorów i aranżacji każdego kaktusa. Dodatkowo podczas pracy dzieci świetnie trenują małą motorykę. Kaktus nadaje się również jako samodzielnie wykonany prezent dla bliskiej osoby.         

          Do wykonania kaktusa potrzebujesz: Kawałki styropianu, rolki po papierze lub ręcznikach kuchennych, dekoracyjne taśmy klejące, małe wykałaczki, farby, pędzle, nożyczki: >czytaj dalej<

ciekawe pomysly na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym

dekoracje i prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym ciekawe pomysły


Choinki z rolek na trzy sposoby


          Rolki po papierze mają w sobie tysiące możliwości twórczych zastosowań. To niezwykle inspirujący materiał, przy niewielkim wysiłku można z niego tworzyć prawdziwe cuda. Poniżej prezentujemy świąteczne choinki na trzy sposoby. Rolki łączyłam za pomocą taśmy dwustronnej, świetnie sprawdzi się również klej na gorąco: >czytaj dalej<

pomysly na prace plastyczne i dekoracje z rolek po papierze toaletowym


Zabawa zręcznościowa dla małych dzieci z rolek i nakrętek od butelek


          Zakrętkowa zabawa to doskonała propozycja dla młodszych dzieci. Mój prawie dwuletni Michał był bardzo zaintrygowany zabawką z różnorodnych zakrętek. To świetna aktywność i trening małej motoryki.

Potrzebne rzeczy: Rolki po papierze toaletowym, różne buteleczki lub obcięte końcówki z dużych i średnich butelek, zakręcany kartonik od napoju, taśma klejąca, folia aluminiowa lub kolorowy papier do ozdoby: >czytaj dalej<

zabawki z recyklingu, rolek i kartonu ciekawe pomysły


Labirynt z recyklingu i rolek, to fantastyczna zabawa dla dwóch osób i grupy dzieci


          Świetna propozycja zabawy dla dwójki dzieci, rodziców, przedszkolaków i dla całej grupy maluchów. Prosty i tani w wykonaniu labirynt z recyklingu do zabawy w parach.

           Do wykonania zabawki potrzebujemy: większy i sztywny kawałek kartonu, rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach kuchennych, nakrętki, kawałki kartonów do budowania ścianek lub pocięte kawałki niepotrzebnych piankowych puzzli, klej na gorąco lub taśmę dwustronną, nożyczki i kulki do labiryntu. My użyliśmy nasze ulubione kulki marbles >czytaj dalej<

zabawki z kartonu co mozna zrobic z rolek po papierze toaletowym ciekawe pomysly

moje dzieci kreatywnie ewa wojtan jak wykorzystac rolki po papierze toaletowym do zabawy


Wyspa minionków z rolek po papierze


           Jako podstawę do nasze pracy wykorzystaliśmy kawałek kartonu, minionki wykonaliśmy z rolek po papierze, a wyspę uformowaliśmy z szarego papieru pakowego. W niektórych miejscach za pomocą kleju magic przykleiliśmy piasek. Całość makiety można jeszcze pomalować, dokleić drzewka oraz uformować z worków foliowych wodę.To wspaniała kreatywna i bardzo wesoła zabawa dla grupy dzieci zarówno na koloniach jak i w szkole czy przedszkolu. Dzieci uczą się współpracy, projektowania i wykonywania zdań krok po kroku: >czytaj dalej<

  ciekawe prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym

wyspa minionkow z rolek po papierze toaletowym ciekawe prace plastyczne diy makieta


Nauka wycinania z rolkami i szablonami


           Prawie każde dziecko z chęcią sięga po nożyczki, jednak nie zawsze udaje się wyciąć obrazek już przy pierwszej próbie. Dlatego prezentujemy kilka pomysłów oraz pomocniczych szablonów (do pobrani w linku) na zabawę z nożyczkami. Dzięki takim ćwiczeniom w formie zabawy maluch szybko nabierze wprawy, a wycinanie nie będzie już trudnością: >czytaj dalej<

prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym moje dzieci kreatywnie zabawy dla dzieci


Bałwanek Olaf z rolki po papierze toaletowym


        Olaf z rolki od papieru? Zobacz jakie to proste  i ciesz się wspólnie z dzieckiem z samodzielnie wykonanej pracy. Twórczość z recyklingu niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i daje mnóstwo możliwości tworzenia o każdej porze roku. Zamiennie zamiast rolki można wykorzystać jednorazowe kubeczki do napojów.

            Do wykonania pracy potrzebujesz: jedną rolkę po papierze, białą kartkę, dwa patyczki, oczka przyklejane lub możemy je narysować, ziarenka kawy na guziki. Marchewkowy nos można zrobić z plasteliny lub bibuły, czupryna zaś powstała z kilku skrawków czarnej włóczki: >czytaj dalej<


Tor dla kulek marbles w kuwecie lub misce


          Tor dla kulek marbles to bardzo ciekawa zabaw konstrukcyjna dla starszych dzieci, a młodszym możemy pomóc w wykonaniu własnego toru dla kulek. Podczas takiej zabawy zawsze się czegoś uczymy. Na torze powstały sektory punktowe, a my wraz synkiem zliczaliśmy wyniki, gdzie wpadły nasze kulki i ile zdobyły punktów. Z młodszym dzieckiem można odczytywać tylko cyferki bez sumowani ich.
Do zbudowania toru potrzebujesz: duży karton lub plastikowy pojemnik, taśma klejąca, rolki po papierze, słomki, opakowanie po jajkach, plastikowa butelka, różne pudełka i opakowania. Jednym słowem wszystko, po czym może kulać się kulka. Elementy montujemy taśmą do pudełka, sprawdzamy gdzie i jak toczą się kulki i montujemy wtedy strefy punktowe, poprzez przyklejenie słomek do spodu pudełka. Pudełko może stać na płaskiej powierzchni, ale również pod skosem, wtedy jest jeszcze ciekawiej:-)

ciekawe pomysły na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym zabawki z rolek, kartonu i recyklingu

kreatywne pomysły na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym


Garaż DIY z rolek i kartonu


            Garaż DIY z kartonu jest łatwy i szybki w wykonaniu, a dziecku sprawi dużo frajdy. Potrzebujesz długie kawałki kartonu lub pudełko z wyciętym dnem, dużo rolek różnej wielkości po papierze i klej na gorąco. Jeśli zależy ci na bardziej trwałej wersji garażu zamiast rolek można pociąć plastikowe rury pcv z marketu budowlanego, choć papier jest bardziej ekologiczny.U nas garaż z rolek służył do zabawy prawie dwa lata.

dekorace, pomysły i prace plastyczne z rolek po papierze toaletowym, zabawki z kartonu i recyklingu


Zabawy z kolorami dla przedszkolaków


Zabawy z kolorowymi gumkami do włosów i specjalnie dla Was przygotowanymi szablonami mogą być ciekawą propozycją dla przedszkolaków. Taka nauka przez zabawę, a przy tym aktywność motoryczna to świetna i niedroga propozycja na wspólne popołudnie. >Czytaj dalej<

zabawy z rolkami, prace plastyczne z rolskami, pomysły na wykorzystanie rolek po papierze


Dekoracje z rolek po papierze – różane drzewka


             Różane drzewko to ciekawy pomysł na wyjątkową i przestrzenną pracę plastyczną. Wykonanie drzewka nie jest trudne, a efekt końcowy z pewnością zachwyci każde dziecko. To doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

             Do wykonania różanego drzewka szczęścia potrzebujesz: kartkę z bloku technicznego, zielony papier, rolkę po papierze lub ręczniku kuchennym, kolorowe włóczki, sznurek najlepiej taki zwykły do pakowania paczek, waciki kosmetyczne, klej magic, nożyczki >zobacz film z instrukcją<

 


Renifery i Mikołaje z rolek

Co zrobić z rolek po papierze toaletowym na święta?


               Jeśli szukacie inspiracji na świąteczne pomysły z wykorzystaniem rolek poniżej kilka naszych realizacji wraz z szablonami do druku wystarczy kliknąć na wybrany link. Pobierz szablony i zobacz jak wykonać renifery z rolek i patyków, mikołaja i dużego renifera z rogami.

ciekawe pomysly na prace plastyczne z rolek na swieta

prace plastyczne z rolek na boze narodzenie i swieta

ciekawe prace plastyczne z rolek na swieta


Edukacyjny robot z rolek i pudełka po butach


         Dwa lata temu przygotowałam dla synka robota z rolek i kartonu. Służył nam do nauki czytania oraz zabawy w rozpoznawanie emocji. Pomysłów na edukacyjne wykorzystanie takiego robota z recyklingu jest wiele, a wszystkie znajdziecie w poście wraz z filmikiem oraz szablonami do pobrania i wydruku.

        Do wykonania recyklingowego robota potrzebujesz kartonik – najlepiej pasuje jakiś po butach, rolki po papierze, nożyczki, taśmę oraz wydrukowany szablon naszego robota. Wzór robota naklejmy na pudełko możemy go dowolnie pokolorować lub powyklejać: >czytaj dalej i pobierz szablon robota<

co mozna zrobic ciekawego z rolek po papierze toaletowym

moje dzieci kreatywnie robota z recyklingu i rolek po papierze

zabawki z recyklingu robot z butelek i rolek po papierze toaletowym


Rolkowe memo dotykowe DIY


           Rolkowe memo sensoryczne to zabawa rozwijająca zmysł dotyku, koncentrację i logiczne myślenie. Zobacz jak łatwo je wykonać i ile fajnej zabawy Was czeka. Do wykonania memo dotykowego wykorzystałam rolki po papierze. Aby zróżnicować je pod względem fakturowym wszystkie okleiłam rożnymi w dotyku materiałami. Przed rozpoczęciem zabawy rozsypałam rolki na dywanie i omawialiśmy z dziećmi różnice pod względem dotyku. Zadaniem dziecka było odnalezienie tylko za pomocą dotyku dwóch takich samych rolek. Przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się, że zabawa tak bardzo spodoba się moim podopiecznym.

jak mozna wykorzystac rolki po papierze toaletowym, ciekawe zabawy dla dzieci z rolek

co zrobic z rolki po papierze


Instrumenty muzyczne DIY – co zrobić rolek po papierze toaletowym?


              Zastosowanie rolek w zabawie nigdy nie ma końca, świetnie nadają się również do tworzenia instrumentów muzycznych trąbek, bębenków czy grzechotek. Wystarczy odrobina wyobraźni, kreatywności i już po chwili mamy piękny i efektowny instrument DIY.

instrumenty i zabawki z recyklingu i rolek

moje dzieci kretaywnei zbawki z rolek


Znaki drogowe z rolek i szablony do druku


            Znaki drogowe do druku i kolorowania to świetna forma na poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego w formie zabawy. Nasze znaki możecie pobrać bezpłatnie i podobnie jak my zamocować je na rolkach od papieru. Znaki po wydrukowaniu można kolorować kredkami lub pisakami w zależności od detali na znaku. Michałek stworzył sobie nawet małe miasteczko, w którym poustawiał znaki i jeździł swoimi autkami. To świetna forma na utrwalanie podstawowych zasad ruchu na drodze: >pobierz szablony<

Co zrobić z rolek po papierze toaletowym


Pompon wykonany na rolkach od papieru toaletowego


          Do zrobienia pomponów potrzebujecie dwóch rolek po papierze, włóczki i nożyczek. Wykonanie pomponika możecie zobaczyć krok po kroku na naszym filmie. Na końcu poznacie naszego kota Carlosa, który bardzo upodobał sobie nasze zabawki DIY:  >zobacz film krok po kroku<

jak zrobic pompon ciekawe pomysly na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym


Stemplowanie rolkami od papieru


            Rolki od papieru można wykorzystywać nie tylko do tworzenia i konturowania, ale również z naszym najmłodszymi pociechami możemy za ich pomocą stemplować. Zarówno koła, kwadraty, trójkąty jak i serca w zależności od ukształtowania rolki. To świetna i prosta zabawa.

prace plastyczne z rolek po papierze

co zrobic z rolek po papierze pomysly na prace plastyczne i dekoracje dla dzieci


Budowanie mostów i wiaduktów z rolek


        Wspólne projektowanie i budowanie różnorodnych mostów, tuneli i makiet z wykorzystanie rolek, kartonów i papieru to dokonały pomysł zarówno na zabawę indywidualną jak i na zajęcia dla grupy dzieci.

co zrobic z rolek po papierze zabawki z kartonu

pomysly na wykorzystanie rolek po papierze

kolej ernesta malinowskiego makieta z rolek po papierze warsztaty kreatywne dla dzieci ewa wojtan prace plastyczne z papieru i kartonu

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »