fbpx
co mozna zrobic z lisci
DIY,  prace plastyczne,  twórczość,  warsztaty,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Żółw z liści piękna praca plastyczna – witraż

         Żółw z liści to pomysł na bardzo efektowną i przestrzenną pracę plastyczną. Uwielbiam tworzenia z dziećmi z wykorzystaniem elementów natury, bo takie działanie niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię. Zobacz jak krok po korku wykonać nasze witrażowe żółwie i piękną dekorację na okno.

           Do wykonania żółwia potrzebujesz: zielone liście, papierowy duży talerzy, szeroką przezroczystą taśmę klejącą lub przezroczystą folię samoprzylepną formatu A4 (ja kupiłam na Allegro), klej typu magic ewentualnie zamiennie taśmę, nożyczki, zieloną farbkę i pędzel ewentualnie zieloną bibułę.

         Za pomocą nożyczek wycinamy środek talerzyka, tak aby powstał duży okrągły otwór. Cały środek wyklejamy bezbarwną taśmą lub folią samoprzylepną jak na zdjęciach niżej. Teraz dziecko przykleja do foli lub taśmy różnobarwne zielone liście tworząc witrażową skorupę żółwia.

        Biały rant talerzyka możemy pomalować zieloną farba lub okleić zieloną bibuła. Następnie oklejamy całość dookoła liśćmi jak na zdjęciu niżej. Teraz wystrzyc dokleić z jednego dużego i czterech mniejszych liści głowę i nogi żółwia. Nos i buzię narysowałam markerem, a oczy dokleiliśmy z naszego kreatywnego zestawu oczek. Możecie wyciąć je też z papieru.

         Całość zajmuje około 30 minut, a efekt końcowy i witrażowa dekoracja na oknie zachwyca. Kiedyś w podobny sposób robiliśmy drzewka z jesiennych liści: >zobacz tu<

zolw praca plastyczna z lisci talerzyka witraz

moje dzieci kreatywnie

co mozna zrobic z lisci

witrazyk z lisci praca plastyczna

turtle crafts

jesienne prace plasrtyczne z lisci

zolw praca plastyczna dla dzieci

witrazyki na okno dla dzieci zolwie praca plastyczna

Żółw z liści prace plastyczne dla dzieci

ciekawe prace plastyczne dla dzieci jesien lato

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »