fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie

Mozaikowe medaliony DIY – pomysł na prezent

          Mozaikowe medaliony to bardzo fajny pomysł na prace plastyczną i prezent dla mamy, czy babci. Zobaczcie nasze dwa pomysły na wykonanie medalionów, które są dostosowane do wieku dzieci. Pracę możecie wykonać z gliny samoutwardzalnej lub masy solnej.

        Do wykonania pracy potrzebujesz: glinę samoutwardzalną lub masę solną, bawełnianą szmatkę jako podkład, odrobinę wody w szklance, wałek, kolorowy makaron do kupienia w marketach, sznurek, wykałaczkę, opcjonalnie farby do malowania.

       Glinę lub masę solną wałkujemy na około 0,5 cm, a następnie za pomocą wykałaczki wykrawamy kształt medalionu. Może to być nieregularna forma, kwadrat, prostokąt, koło… co ty tylko przyjdzie nam go głowy. Następnie z reszty gliny wycinamy niewielki prostokąt, który delikatnie zaginając na pół dokleimy u góry jako uchwyt do medalionu. Możesz to zobaczyć krok po korku na zdjęciach poniżej. Ważne, aby doklejając elementy dobrze glinę ze sobą zmieszać i wygładzić palcem zwilżonym w wodzie.


Układamy mozaikę z kolorowego makaronu


             Na przygotowanej podstawie naszego medalionu układamy kolorowy i połamany na drobne kawałki makaron. Im dzieci są starsze tym drobniej możemy połamać makaron, a dzięki temu uzyskać jeszcze ciekawszy efekt. Wszelkie nierówności możemy wygładzić palcem lekko zwilżonym w wodzie.

prace plastyczne z makaronu

mozaika z makaronu

prace plastyczne z gliny


Mozaikowe medaliony- efekt końcowy


             Wciśnięte w glinę kawałki makaronu zostawiamy do wysuszenia na około 12h. Następnie makarony trzeba zdjąć, posmarować od spodu delikatnie klejem typu magic lub introligatorski i ponownie przykleić na miejsce. Po godzinie nasze prace będą gotowe. Wystarczy dodać tylko sznurek jutowy jako zawieszkę. Jeśli jednak macie większe ambicje, lub starsze dzieci zobaczcie jak można udekorować prace w innym sposób.

pomysł na prezent na dzien mamy w przedszkolu

eko biżuteria, madalion z makaronu

prezent dla mamy diy, medaliony z gliny, masa solna


Drugi sposób dekoracji medalionów dla starszych dzieci


             Starsze dzieci mogą pomalować medaliony farbami. Wystarczą do tego zwykłe farby plakatowe lub akrylowe i cieniutki pędzelek. Po wysuszeniu medalionów delikatnie ściągamy makarony. Miejsca w których były wciśnięte połamane makarony ładnie się odbiły i możemy je pomalować na dowolny kolor. Następnie dookoła malujemy medalion przykładowo na czarny kolor, ale możecie tez wybrać każdy inny kolor.

             Tu jest możliwość pełnej twórczości i kreatywności według własnego gustu. Medaliony na koniec spryskujemy delikatnie lakierem do włosów, aby utrwalić kolory. Jeśli chcecie jednak uzyskać połysk, prace możecie na końcu pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci.

pomysły na prace plastyczne z gliny

medaliony z gliny

prace plastyczne w szkole

pomysły na prace plastyczne

kreatywne prace plastyczne, medaliony

glina samoutwardzalna

pomysł na prezent dla mamy przedszkole

mozaikowe medaliony

mozaikowe medaliony diy dzien mamy

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »