fbpx
twórczość,  WIOSNA,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy dla 6-8 latków,  zabawy plastyczne

Bocian z papieru – praca plastyczna

            Bocian z papieru to prosty pomysł na wiosenną pracę plastyczną dla dzieci. Nasz bocian to wesoła i ciekawa dekoracja na parapet, a z wykonaniem powinny sobie poradzi samodzielnie nawet kilkulatki. Młodsze dzieci mogą sklejać elementy bociana wycięte przez rodziców lub nauczyciela.

           Do wykonania bociana potrzebujesz: 2 białe kartki z bloku A4, czarny i czerwony papier, nożyczki, klej. Opcjonalnie czarna i czerwona farbka lub tusz do malowania, jeśli nie masz kolorowych kartek.

         Podstawą naszego bocian jest stożek. Wykonujemy go z białej kartki zwijając ją do środka i podklejając na końcu boki. Zrobienie stożka z papieru jest bardzo prostym zadaniem. Na pewno sobie z nim poradzicie, ale możecie też skorzystać z gotowego szablonu stożka do wydruku.

szablon stożka


Bocian z papieru krok po kroku


             Jeśli Wasz stożek jest już wycięty i sklejony zabieramy się za skrzydła. Rysujemy na kartce od jednego boku do drugiego duży łuk, a następnie linię falistą po środku i na dole. Możesz zerknąć na zdjęcia poniżej. Dolna część skrzydeł, którą oddzieliliśmy falistymi liniami będzie czarna. Możesz skrzydła okleić czarnym papierem, bibułą, pomalować, farbą, tuszem lub wykleić plasteliną. Technika jest dowolna postaraj się wykorzystać takie materiały, które masz w domu.

jak zrobić skrzydła bociana

              Wycięte skrzydło zostawiamy do wyschnięcia i zabieramy się za wycięcie kolejnych części naszego bociana z papieru. Z białej kartki wycinamy okrągłą głowę, a z czerwonej długie nogi i dziób. Nogi będziemy potem zginać w harmonijkę, a dziób najłatwiej wyciąć w długi trójkąt ze kawałka złożonej na pół czerwonej karteczki. Poniżej widać szablon naszego bociana. Oczy wycięliśmy z czarnego i białego papieru, ale można je też narysować pisakiem lub kredką.

            Starsze dzieci powinny poradzić sobie z wycinaniem samodzielnie. Młodszym dzieciom możemy pomóc w wycięciu drobniejszych elementów. Potem maluch samodzielnie wszystko poskleja.

bocian z papieru szablon

bocian z papieru, bocian 3d


Bocian z papieru – sklejanie


             Do klejenia możecie użyć klej introligatorki, magic lub szkolny w tubie. Najpierw składamy w harmonikę nogi bociana, a następnie przyklejamy je do podstawy stożka. Do głowy bociana doklejmy oczy, dziób i dopiero przyklejamy ją do wierzchołku naszego stożka. Na koniec doklejamy skrzydła i nasz bocian z papieru jest już gotowy!

bocian z papieru, jak zrobic bociana z papieru

jak zrobić dziub bociana, bocian z papieru 3d

 prace plastyczne wiosna, bocian z papieru, jak zrobic bociana z papieru bocian z papieru, praca plastyczna bocian, bociany, wiosenne prace plastyczne, kreatywne prace plastyczne

jak zrobic bociana z papieru, bociany z papieru, pomysły na wykonanie bociana

Zobacz też naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, pomysły na zabawy dla dzieci, zabawy dla 2 latka
dziennik zabaw ewa wojtan, pomysły na zabawy dla dzieci, moje dzieci kreatywnie książka
dziennik zabaw, ewa wojtan, pomysły na zabawy dla dzieci, moje dzieci kreatywnie książka
dziennik zabaw, ewa wojtan, pomysły na zabawy dla dzieci, moje dzieci kreatywnie książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »