fbpx
pszczoła z papieru, pszczoła praca plastyczna, pszczoła praca przestrzenna
prace plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne

Pszczoła praca plastyczna z papieru

              Pszczoła praca plastyczna z papieru z efektem 3D. Zobacz jak w łatwy sposób wykonać na kartce plastry miodu, oraz przestrzenną pracę plastyczną, czyli pszczołę z papieru. Praca nie jest trudna, a efekt końcowy bardzo ciekawy!

              Do wykonania pszczoły z papieru potrzebujesz: 2 białe i 1 żółtą kartę z bloku A4, kawałek kartonu, farbki plakatowe lub akrylowe w odcieniach żółci, nożyczki, czarny flamaster, błękitną kredkę, taśmę klejącą, klej, pędzel, wodę. Do naszej pszczoły użyliśmy też kreatywne oczka i czarny kreatywny drucik tak zwany wycior. Można je kupić w internecie i w marketach na działach plastycznych. Jeśli jednak ich nie macie oczka można zrobić z papieru lub narysować, a nóżki i czułka można skręcić z czarnej bibuły lub ulepić z plasteliny.

         Na początku przygotowaliśmy z Michałkiem plaster miodu to prosty pomysł, z którym poradzą sobie nawet przedszkolaki. Z kawałka kartonu wycięłam sześciokąt, który Michałek malował w odcieniach żółci i odbijał na kartce. Dzięki takim kolorowym żółtym stemplom udało nam się stworzyć ciekawy efekt plastra miodu. Pracę zostawiliśmy do wyschnięcia i zabraliśmy się za robienie pszczoły.


Pszczoła praca plastyczna z papieru krok po kroku


             Napier wycinamy z papieru potrzebne nam elementy. Z żółtego papieru wycinamy pasek o długości około 20 cm i szerokości ok 4cm, który na końcach zaokrąglamy. Zobacz nasze szablony poniżej na zdjęciach. Z białego papieru wycinamy skrzydła. Jeśli macie czarny drucik kreatywny tniemy go na trzy równe kawałki.

             Żółty tyłów naszej pszczoły zginamy w harmonijkę i kolorujemy czarnym pisakiem w paski, zgodnie ze złożeniem. Następnie przyklejamy oczka, a od spodu za pomocą taśmy mocujemy czułka i nóżki. Możesz zobaczyć etapy naszej pracy na zdjęciach poniżej. Na końcu błękitną kredką kolorujmy skrzydełka i doklejamy je do tułowia za pomocą kleju. Nasza pszczółka z papieru jest już gotowa. Więcej pomysłów znajdziesz też na naszym kanale YouTube. 🙂

Pszczoła praca plastyczna z papieru

pszczoła praca plastyczna z papieru

jak zrobić pszczołę z papieru, psczoła praca plastyczna, ul praca plastyczna

moje dzieci kreatywnie pszczoła z papieru

pszczoła praca przestrzenna


Zobacz też nasz film: ” Jak ulepić pszczołę z plasteliny “

będzie nam bardzo miło jak  zasubskrybujesz nasz kanał


 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »