fbpx
wiosenne drzewko, wiosenne prace plastyczne, ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie
prace plastyczne,  techniki plastyczne,  WIOSNA,  zabawy plastyczne

Wiosenne prace plastyczne – drzewko w 10 różnych technikach

          Wiosenne prace plastyczne zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój. Soczyste kolory, kwitnące pąki kwiatów na drzewach owocowych, unoszący się w powietrzu zapach świeżości, słońce sprawiają, że to jedna z moich ulubionych pór roku. Dziś chciałam Wam pokazać na krótkim filmie 10 różnych technik plastycznych z jakich możecie skorzystać wykonując wiosenne drzewko.

         Do wykonania wiosennych drzewek przydadzą się różne artykułu plastyczne i akcesoria. W zależności od tego jaką technikę wybierzecie przygotujcie potrzebne rzeczy. Szablon drzewa do druku możesz pobrać tu: >Szablon drzewa do druku pobierz<

        Starsze dzieci mogą drzewo namalować samodzielnie nie jest to trudne, a taka praca plastyczna w pełni wykonana samodzielnie daje ogromną satysfakcję. Drzewo można namalować farbami, tuszem lub wykleić na przykład z plasteliny, czy bibuły. Zobacz poniżej na filmie nasze propozycje technik plastycznych i spróbujcie wykonać podobne drzewka według własnej interpretacji twórczej. 🙂

szablon drzewa do druku


Zapraszam na film, będzie nam bardzo miło jak  zasubskrybujesz nasz kanałTechniki plastyczne mieszane


          Drzewka jak zauważyliście na filmie można malować farbami, stemplować, wyklejać, obijać liście, odrysowywać ich fakturę techniką frotażu i dowolnie mieszać ze sobą różne techniki plastyczne.

         Do malowania możecie używać różnych narzędzi np: pędzla, szczotki, gąbki, patyczków, pomponika, ziemniaka, kawałek tektury, czy bąbelkową folię. To co znajdziecie w domu możecie wypróbować. Każde narzędzie daje nam inny efekt malarski, co doskonale widać na filmie.

         Podobnie jest z wykonywaniem kwitnących kwiatków. Część z nich wykonałam z plasteliny inne z bibuły, ze zwiniętych pasków, stemplowałam lub rozcierałam pastele. Ciekawa jestem, który sposób Wy wybierzecie. W twórczości najpiękniejsze jest to, że w jednej pracy możecie użyć różnych mieszanych technik plastycznych. Tu nie trzeba się bać, że coś się nie uda, nie wyjdzie, bo przy malowaniu drzewa można sobie pozwolić na dużą ekspresję, a efekt końcowy i tak będzie piękny.


Wiosenne prace plastyczne


wiosenne prace plastyczne, wiosenne drzewko, pomysły na prace plastyczne wiosna


           Drzewko wykonane techniką rozcierania suchych pasteli. Na filmie możesz zobaczyć każdą technikę krok po korku wraz z komentarzem.


Wiosenne prace plastyczne, techniki plastyczne dla dzieci, wiosenne drzewko


             Techniki malowania, stemplowania i odbijania, które możecie wykorzystać podczas tworzenia wiosennego drzewka.


Wiosenne prace plastyczne

Wiosenne prace plastyczne, drzewo praca plastyczna, szablon drzewa do druku

Wiosenne prace plastyczne dla przedszkolaków

Wiosenne prace plastyczne, malowanie gąbką, stemplowanie, techniki plastyczne


Wiosenne drzewko wyklejane z kawałków bibuły.


Wiosenne prace plastyczne

Wiosenne prace plastyczne, wiosenne drzewko 3d, prace plastyczne wiosna

Wiosenne prace plastyczne, techniki plastyczne dla dzieci, prace plastyczne w przedszkolu


             Wiosenna praca plastyczna pomalowana z pomocą stemplowania patyczkami i wyklejana plasteliną. To również prosty pomył z mieszanymi technikami plastycznymi, który nadają się dla młodszych dzieci. Przy tworzeniu małych kuleczek z plasteliny, dziecko dodatkowo trenuje paluszki i dłonie.


Wiosenne prace plastyczne, wyklejanie plasteliną, wiosenne drzewko


                Wiosenne drzewko stemplowane ziemniakiem to technika, którą zapewne pamiętacie z dzieciństwa. Prosta, efektowna i pozwala uzyskać za każdym razem inny efekt.          Barwienie wacików za pomocą pipety lub pędzlem, to bardzo ciekawa praca plastyczna dla młodszych dzieci. Na filmie pokazuję każdy etap pracy krok po korku. Podczas takiej aktywności dziecko nie tylko rozwija się twórczo, ale również trenuje małą motorykę.


drzewko 3d, przestrzenne drzewko, wiosenne drzewko 3d, kwitnące drzewko praca plastyczna

pomysły na wykonanie wiosennego drzewka, prace plastyczne drzewo

wiosenne drzewko, drzewko praca plastyczne, ciekawe prace plastyczne dla dzieci

Wiosenne prace plastyczne, zabawy plastyczne dla dzieci

Zobacz naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw

Jeden komentarz

  • boboland

    Jejku jakie piękne różności. Moje dzieci uwielbiają takie malowidła i cudeńka. Muszę im to pokazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »