fbpx
klucz ptaków na niebie, odlatujące ptaki praca plastyczna, tematy prac plastycznych na jesień
inspiracje,  jesień,  techniki plastyczne,  zabawy plastyczne

Klucz ptaków na niebie- praca plastyczna farbami i tuszem

         Klucz ptaków na niebie to przepiękny widok podczas odchodzącego lata. Odlatujące na zimę ptaki to ciekawy temat na zajęcia i na oryginalna pracę plastyczną. Dziś zaproponuję malowanie gąbką i tuszem, ale zamiast pędzla użyjemy patyczka.

        Do wykonania pracy potrzebujesz: farby w odcieniach niebieskiego, błękitu i bieli, gąbeczkę, odrobinę wody, wykałaczkę, czarny tusz i białą kartkę o dowolnym formacie.

      Jeśli nie masz tuszu nada się też czarna farba, pisaki, kredki, a nawet plastelina. Uzyskasz podobny efekt tylko inną techniką. My dziś będziemy próbować malować tuszem i patyczkiem.

      Nanieś odrobinę farby na zwilżoną wodą gąbeczkę i stempluj po całej kartce. Czynność powtarzamy, aż uzyskamy zamierzony efekt nieba z chmurami. To bardzo prosty i twórczy etap pracy nawet dla przedszkolaków, ale i starsze dzieci lubią ten sposób malowania. Gotowa kartę z niebem zostawiamy do wysuszenia.

stemplowanie gąbką, malowanie gąbka, techniki plastyczne w przedszkolu

jak namalować niebo, ciekawe prace plastyczne

                Na wysuszonej kartce możemy najpierw ołówkiem naszkicować ptaki lub malować je bezpośrednio tuszem. Dzięki patyczkowi możemy malować bardzo prepozycyjnie. Moczymy końcówkę wykałaczki w tuszu i robimy zarys ptaków. Starsze dzieci mogą próbować uzyskać efekt perspektywy w taki sposób, że na początku klucza ptaki są większe, a im dalej końca tym malujemy je mniejsze.

            Młodsze dzieci malują tak jak potrafią stając się tylko uchwycić kształt klucza odlatujących ptaków. Przed malowanie możemy taki klucz zaobserwować na niebie lub pooglądać na zdjęciach w książce lub internecie. Praca nie jest trudna i czasochłonna, a za każdym razem możemy uzyskać inne efekty.

odlatujące ptaki, prace plastyczne na jesień, jesienne prace plastyczne, malowanie tuszem

ciekawe prace plastyczne, techniki plastyczne dla dzieci, malowanie tuszem i patyczkiem

moje dzieci kreatywnie, techniki plastyczne, prace plastyczne dla dzieci, prace plastyczne w przedszkolu, ptaki na niebie

jak namalowac ptaki, ptaki na niebie, praca plastyczna jesien, praca plastyczna niebo

klucz ptaków na niebie, odlatujące na zime ptaki, prace plastyczne w przedszkolu

Klucz ptaków na niebie, prace plastyczne jesień, ciekawe tematy prac plastycznych, ptaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »