fbpx

Zabawy dla przedszkolaka

10 komentarzy

integracja sensoryczna Mała motoryka rozwijamy ZMYSŁY twórczość zabawy logopedyczne
zabawy z dzieckiem w domu

          Zabawy dla przedszkolaka, które zajmą twojego kilkulatka na dłużej niż pół godziny? Pewnie! Wysyp bułkę tartą na blaszkę i popatrz co można z nią robić… Bardzo prosta i tania zabawa, która z pewnością spodoba się małym dzieciom.

         Rozsypujemy na tacy pomponiki, koraliki, ludziki cokolwiek mamy pod ręką i łączymy je razem liniami. Można też łączyć na zasadzie odszukaj i połącz w pary rozsypane przedmioty np.: dwa guzki razem, dwa ludziki, dwa kapsle, dwa auta itp. Jeśli nie macie bułki tartej można użyć kaszy mannej, piasku lub soli. Poniżej znajdziecie film z naszej zabawy.

 

 

             Następna zabawa: rozsypujemy kolorowe patyczki lub wykałaczki na tacy, następnie zasypujemy je bułką i dmuchając przez słomkę lub bezpośrednio na bułkę odnajdujemy wybrany wcześniej kolor patyczka np. zielony czy żółty. Zamiast patyczków można ukryć pod bułką kolorowy obrazek, a zadaniem dziecka podczas dmuchani i stopniowego odkrywania kolejnych fragmentów tajemniczego obrazka będzie odgadnięcie co przedstawia ukryta ilustracja.

zabawy z patyczkami

 

 bułka tarta

Następna propozycja na tacy z rozsypaną bułką rysujemy palcem, wykałaczką lub dmuchając przez słomkę wzory narysowane na kartkach. Takie odwzorowywanie to doskonałe przygotowanie dziecka do nauki czytani i pisania.

kreatywne zabawy dla dzieci pisanie na tacy

 

cwiczenia logopedyczne

 

rozwoj malej motoryki

 

Rysowanie oburącz wzorów symetrycznych bez odrywania.

 

zabawy dla dzieci

 

zabawy w domu

 

Zabawy dla przedszkolaka

 

Odkopujemy pędzelkiem zakopane skarby, czyli zabawa w małego archeologa.

 

zabawy dla dzieci 3-4 letnich

 

                  Ostatni pomysł to obrazek na kartce w ciemnym kolorze. Smarujemy kartkę klejem i przykładamy do bułki tartej, powstaje nam piękna fakturowa  dekoracja do dalszej pracy plastycznej i malowania.
zabawy plastyczne dla dzieci

Zapraszam na film: “Zabawy dla przedszkolaka”

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik< Zobacz też inne zabawy dla dzieci w domu i przedszkolu:


10 comments

  1. Anonimowy

    Bardzo fajne pomysły.Właśnie rozpoczynam pracę jako terapeutka zajęciowa z dziećmi niepełnosprawnymi i szukam pomysłów,napewno skorzystam z Pani:)Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani kreatywności.Cieszę się,że odkryłam tą strone 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »