fbpx
gry,  Polecamy,  zabawy logiczne

BAZGROSZYT co to za stwór?

O Bazgroszycie już wiele razy słyszałam, ale do tej pory nie zaglądałam na tą stronę. Mówiła o tym koleżanka, polecali w przedszkolu, słyszałam na szkoleniu, a teraz i ja mogę coś powiedzieć.

 

 

Kredziaki, czyli kredko-bohaterowie:

 

 

 

Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zapraszają dzieci do wspólnej zabawy…

 
Bazgroszyt to książeczka z twórczymi kolorowankami o charakterze otwartym, jakby nie dokończone. Zadaniem dziecka jest poprzez własną wyobraźnię i kreatywność nie tylko pokolorować rysunek ale dorysować np.: ogon zwierzakowi, uszy, drogę do domku, dach lub drzewa przy drodze:-) Cokolwiek dziecku przyjdzie do głowy.

Wszystkie ćwiczenia i obrazki zawierają pytanie otwarte i odwołują się do wyobraźni dziecka. Tematyka jest bardzo różnorodna zaczynając od otaczającego świata poprzez układ słoneczny, dyscypliny sportowe po tematykę bajkową, auta, pociągi dla chłopców czy księżniczki, kucyki  dla dziewczynek.

przed inwencją twórczą dziecka,  i po….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka wybranych przez nas pozycji, interesujących dla mojego synka:

 

W sklepie bazgroszyt możemy się zaopatrzyć w książeczki takie jak: matematyka z wyobraźnią, logiczne myślenie, alfabet, dodawanie czy tak lubiane przez nasze pociechy zadania logiczne typu połącz kropki, narysuj według wzoru itp.

 

 

i na koniec nagroda w postaci naklejki kredziakowej 🙂

 

Co oprócz edukacyjnych i twórczych kolorowanek?

 

Bazgroszyt bogaty jest w karty do nauki pisania, różnego rodzaju szlaczki i ciekawe propozycje ćwiczeń. Część rzeczy można po zalogowaniu się wydrukować bezpłatnie. Większe pakiety drukujemy po niewielkiej opłacie nawet przez sms:-). Można również zakupić w sklepie wybrane książeczki i zestawy kreatywnych ćwiczeń dla dziecka i otrzymamy je pocztą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

          Rysowanie po śladzie wzorków i szlaczków to doskonałe ćwiczenie grafomotoryczne, które przygotowuje rączkę dziecka do nauki pisania, kładąc nacisk na ćwiczenie ruchów nadgarstka. W zestawach bazgroszytowych znajdziecie bardzo wiele tego rodzaju ćwiczeń.

 

Ostatnia ciekawa nowość zaproponowana przez Bazgroszyt to gigantyczna kolorowanka
Zoo i Ciało Człowieka:-)
Dzieci na pewno zainteresują ciekawostki ze świata zwierząt oraz to, jak wygląda człowiek w środku. Będą mogły same wskazać serce, płuca czy nerki. Dzięki temu nauczą się anatomii podczas zabawy, rozwiną  swoją kreatywność.

 

 

W strefie dziecka znajdziecie również komputerowe gry edukacyjne
i ostatnia według mnie najciekawsza rzecz na stronie Bazgroszyt to:
panel “Gotowi do szkoły” 
na tyle nam się spodobał, że w najbliższym czasie opiszę w osobnym poście.
aktualnie w synkiem bawimy się i ćwiczymy różne zadania,
zalecone  po wykonaniu testu gotowości szkolnej.

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »