fbpx
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość

Rajski ptak

       Do zrobienia rajskiego ptaka zainspirowała nas bajka Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”.

 rajski ptak

Po przeczytaniu bajki, przeglądaliśmy książki porównując jak wyglądają i czym się różnią poszczególne gatunki ptaków. Po takim wprowadzeniu dzieci do tematu, postanowiłam zrobić z nimi Wielkiego Rajskiego Ptaka z kartonu, tektury i innych podręcznych materiałów:-) W taki sposób mogliśmy fajnie utrwalić informacje, które przeczytaliśmy w książce. Zwracaliśmy uwagę, na rożne dzioby ptaków, wielkości, łapki, skrzydła, kolory itp.

 

edukacja domowa ptaki
Początkowo rozrysowałam na kartonie kształt ptaka a potem wydzieraliśmy z tektury falistej kawałki skrzydła, aby zróżnicować faktury i sprawić wrażenie przestrzenności.
Potem  sklejaliśmy wyrwane fragmenty taśmą dwustronną i klejem.
ptak z kartonu

 

Do malowanie użyliśmy pierwszy raz farbek w sztyfcie. Aktualnie takie farbki są do wygrani w konkursie na moim blogu- serdecznie zapraszam:-). W praktyce farbki okazały się bardzo wygodne, można nimi malować na każdej powierzchni bez użycia wody, coś jak kolorowy klej w sztyfcie. Szybko wysychają i mają ładne żywe kolory. Obawiałam się, że będę mało wydajne i tu miłe zaskoczeni- wcale się szybko nie zużywają:-) Myślę, że to ciekawa propozycja dla małych dzieci  do kolorowania oraz tworzenia pięknych wielkoformatowych prac plastycznych czy plakatów. Jedyny minus jest taki, że nie można nimi mieszać barw tak jak w tradycyjnych farbach. Tu nakłada się kolor na kolor bez uzyskiwania szerokiej palety barw. Jednak do stworzenia naszego ptaka i dla małych dzieci, takie farbki  sprawdzą się idealnie a uzyskiwane czyste barwy kolorów zachwycą każdego malucha. Adasiowi szczególnie spodobał się odcień złota w farbkach metalicznych jest fantastyczny:-)

 

farby w sztyfcie

 

farby w sztyfcie

Brzuszek posmarowaliśmy klejem i wysypaliśmy  ryż, aby uzyskać ciekawą fakturę.

Do oczka przykleiliśmy kryształek:-)

Ptasie łapki okleiliśmy ziarenkami kawy

Potem dalsze wycinanie, malowanie i doklejanie, według inwencji twórczej dzieci:-)

 

zabawy plastyczne dla dzieci

 

kreatywne zabawy

 

kreatywne dzieci

 

rajski ptak jak zrobic

 

Nasz Rajski Ptak aktualnie zdobi ścianę w pokoju dziecięcym/

 

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »