fbpx
jesienne zabawy
jesień,  karty pracy,  MAŁE DZIECI,  prace plastyczne,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Pani Jesień szablon do druku

            Pani Jesień już do nas zawitała i w ogródku pojawiły się pierwsze kolorowe liście, więc możemy rozpocząć tegoroczne jesienne inspiracje. Dziś prosta praca plastyczna zarówno dla najmłodszych dzieci jak i tych trochę starszych. Przygotowałam gotowy szablon do pobrania i wydruku, który dzieci mogą dowolnie modyfikować, ozdabiać, wyklejać, malować, wycinać każdą technika plastyczną.

          Szablon tancerki, którą przemieniamy w Panią Jesień możecie pobrać na końcu wpisu. Wykorzystując kolory jesieni możecie wspólnie z dzieckiem dowolnie ozdobić wydrukowany szablon i stworzyć najpiękniejszą jesienną kreację dla Pani Jesień. Młodsze dzieci mogą malować, wyklejać plasteliną, przyklejać kolorowe liście, stemplować, wyklejać kulkami bibuły, odciskać fakturę pomalowanych liści… możliwości jest bardzo dużo, a każda pozwoli osiągnąć zupełnie inny efekt. Na końcu pracę można też ozdobić na przykład złotym brokatem. Z pewnością dzieci będą zachwycone efektem końcowym.

     Starszym dzieciom możemy zaproponować zabawę w projektantów i designerów. Z kolorowych liści możemy wcinać różne kolory i kształty próbując za ich pomocą stworzyć wyjątkową kreację dla Pani Jesień. Wycięte fragmenty liści przyklejamy klejem starając się stworzyć barwną kompozycję. Możemy zaprojektować zarówno suknię jak i kapelusz i buty. Dodatkowo do pracy można wykorzystać plastelinę. Poniżej kilka naszych kompozycji.

pani jesien

prace plastyczne w przedszkolu

jesien ciekawe prace plastyczne

pani jesien szablon do druku

jesien prace plastyczne

 

jesien praca plastyczna

 


Pobierz szablon Pani Jesień


 

Pani jesien szablon

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »