Pani Jesień szablon do druku

Comment

DIY karty pracy MAŁE DZIECI twórczość warsztaty zabawy plastyczne
jesienne zabawy

            Pani Jesień już do nas zawitała i w ogródku pojawiły się pierwsze kolorowe liście, więc możemy rozpocząć tegoroczne jesienne inspiracje. Dziś prosta praca plastyczna zarówno dla najmłodszych dzieci jak i tych trochę starszych. Przygotowałam gotowy szablon do pobrania i wydruku, który dzieci mogą dowolnie modyfikować, ozdabiać, wyklejać, malować, wycinać każdą technika plastyczną.

          Szablon tancerki, którą przemieniamy w Panią Jesień możecie pobrać na końcu wpisu. Wykorzystując kolory jesieni możecie wspólnie z dzieckiem dowolnie ozdobić wydrukowany szablon i stworzyć najpiękniejszą jesienną kreację dla Pani Jesień. Młodsze dzieci mogą malować, wyklejać plasteliną, przyklejać kolorowe liście, stemplować, wyklejać kulkami bibuły, odciskać fakturę pomalowanych liści… możliwości jest bardzo dużo, a każda pozwoli osiągnąć zupełnie inny efekt. Na końcu pracę można też ozdobić na przykład złotym brokatem. Z pewnością dzieci będą zachwycone efektem końcowym.

     Starszym dzieciom możemy zaproponować zabawę w projektantów i designerów. Z kolorowych liści możemy wcinać różne kolory i kształty próbując za ich pomocą stworzyć wyjątkową kreację dla Pani Jesień. Wycięte fragmenty liści przyklejamy klejem starając się stworzyć barwną kompozycję. Możemy zaprojektować zarówno suknię jak i kapelusz i buty. Dodatkowo do pracy można wykorzystać plastelinę. Poniżej kilka naszych kompozycji.

pani jesien

prace plastyczne w przedszkolu

jesien ciekawe prace plastyczne

pani jesien szablon do druku

jesien prace plastyczne

 

jesien praca plastyczna

 


Pobierz szablon Pani Jesień


 

Pani jesien szablon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »