fbpx

Niemożliwi detektywi nowa seria książek dla dociekliwych dzieci

4 komentarze

czytamy Polecamy recenzje
moje dzieci kreatywnie recenzje ksiazek niemozliwi detektywi

           Mój starszy syn od dwóch lat regularnie czyta książki sięgając po co raz ciekawsze i bardziej różnorodne propozycje. Ostatnio czytał sporo książek w baśniowych klimatach dlatego, gdy trafiła w moje ręce książka o Niemożliwych Detektywach wiedziałam, że to propozycja, która może zainteresować mojego 10-latka.

            Trójka bohaterów Blanka, Bernard i Bajorek uczą się w jednej klasie, jednak wcale się tak dobrze nie znają, ale do czasu… Bo w klasie niespodziewanie pojawia się podejrzany nauczyciel. Niepokój dzieci budzi nie tylko jego wygląd, ale również zachowanie i dziwny styl mowy. Dzieci wspólnymi siłami próbują rozwikłać zagadkę tajemniczego nauczyciela. Kim jest, czego szuka w ich szkole i czy uda mu się to wynieść?

         Dzieci muszą wykazać się sporym sprytem, inteligencją i dociekliwością, aby sprostać roli prawdziwych detektywów. Wasze dzieci zapewne zastanawiają się, czy każde z nich może zostać takim detektywem? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? Z pewnością odpowiedzi na te pytania poznają po lekturze książki.

         Nowa seria książek detektywistycznych dla dzieci z Grupy Wydawniczej Foksal pozwoli Waszym pociechom wczuć się w role prawdziwych detektywów! Książki z tej serii uczą dedukcji i logicznego myślenia, a ponadto dostarczają sporo emocji.

          Sposób przekazania treści, język używany w dialogach pomiędzy bohaterami jest dostosowany do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci. Mój Adaś to już doświadczony czytelnik i przeczytał książkę w jedno popołudnie leżąc na hamaku pod czereśnią 🙂

         To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dokonałam dobrego wyboru, a przede wszystkim jest to świetna  propozycja dla dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Dlatego wspólnie z Adamem zdecydowaliśmy się objąć patronatem serię książek o Niemożliwych Detektywach. My już czekamy na kolejne przygody i tajemnicze zagadki do rozwikłania. A jeśli Wasze dzieci również się takie ciekawskie i dociekliwe, to warto podsunąć im tą propozycję.

 

niemożliwi detektywi trefny nauczyciel ksiazki dla chlopcow

           Książka o Niemożliwych Detektywach miała premierę 23 maja, a już teraz możecie ją zakupić w linku poniżej.

           Ważną kwestią w pierwszych książkach dla dzieci, na którą warto zwracać uwagę jest format książki, wielkość czcionki oraz ciekawe ilustracje. Książka o detektywach jest wydana w poręcznym formacie (15cmx20cm) i w twardej oprawie. Dzięki temu jest bardziej przyjazna i możemy ją wszędzie ze sobą zabrać bez obawy o zniszczenie.

           Dlaczego przy pierwszych książkach wielkość czcionki i ilość stron ma znacznie? Bo dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem, format książki oraz ilość stron jest ważna, aby się dobrze i chętnie czytało oraz sięgało po nowe tomy. Pierwszy tom Detektywów ma 96 stron w tym czarno-białe klimatyczne ilustracje.

            Ilustratorem serii detektywistycznej jest ceniony grafik Tomasz Minkiewicz. Czarno-białe ilustracje również fajnie podkreślają klimat książki, a przy okazji bardziej działają na wyobraźnię dzieci i nie rozpraszają uwagi podczas czytania.

        Młody czytelnik zazwyczaj jest dosyć niecierpliwy i pragnie szybko przeczytać wybraną książkę. Dziecko dopiero stopniowo uczy się czytania dłuższych treści. Dlatego zawarte w książce ilustracje i ciekawa treść przeplatana dialogami sprawia, że szybko można pochwalić się samodzielnym przeczytaniem prawie 100 stronicowej książki 🙂 Ktoś może powie, że to są detale, ale wiem jak pozytywnie i zachęcająco wpływają na dzieci. Dlatego my już czekamy na kolejne tomy Niemożliwych Detektywów 🙂


Tu możesz zakupić książkę: ” Niemożliwi detektywi “


Niemożliwi detektywi trefny nauczyciel opnie recenzje o ksiazkach dla dzieci

recenzje książek dla dzieci niemożliwi detektywi

4 comments

  1. Mama And Co

    Oo nie miałam okazji ngidy spotkać tej serii. Wygląda bardzo interesująco, mam nadzieję, że uda mi sie gdzieś trafić. Dzięki za inspiracje, pozdrawiam i czekam na więcej treści.

  2. Ania

    Od jakiego wieku zainteresuje dziecko? Czy corka 7 lat ktora uwielbia czytanie podejmie sie tej ksiazki? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »