fbpx
moje dzieci kreatywnie recenzje ksiazek niemozliwi detektywi
czytamy,  Polecamy,  recenzje

Niemożliwi detektywi nowa seria książek dla dociekliwych dzieci

           Mój starszy syn od dwóch lat regularnie czyta książki sięgając po co raz ciekawsze i bardziej różnorodne propozycje. Ostatnio czytał sporo książek w baśniowych klimatach dlatego, gdy trafiła w moje ręce książka o Niemożliwych Detektywach wiedziałam, że to propozycja, która może zainteresować mojego 10-latka.

            Trójka bohaterów Blanka, Bernard i Bajorek uczą się w jednej klasie, jednak wcale się tak dobrze nie znają, ale do czasu… Bo w klasie niespodziewanie pojawia się podejrzany nauczyciel. Niepokój dzieci budzi nie tylko jego wygląd, ale również zachowanie i dziwny styl mowy. Dzieci wspólnymi siłami próbują rozwikłać zagadkę tajemniczego nauczyciela. Kim jest, czego szuka w ich szkole i czy uda mu się to wynieść?

         Dzieci muszą wykazać się sporym sprytem, inteligencją i dociekliwością, aby sprostać roli prawdziwych detektywów. Wasze dzieci zapewne zastanawiają się, czy każde z nich może zostać takim detektywem? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? Z pewnością odpowiedzi na te pytania poznają po lekturze książki.

         Nowa seria książek detektywistycznych dla dzieci z Grupy Wydawniczej Foksal pozwoli Waszym pociechom wczuć się w role prawdziwych detektywów! Książki z tej serii uczą dedukcji i logicznego myślenia, a ponadto dostarczają sporo emocji.

          Sposób przekazania treści, język używany w dialogach pomiędzy bohaterami jest dostosowany do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci. Mój Adaś to już doświadczony czytelnik i przeczytał książkę w jedno popołudnie leżąc na hamaku pod czereśnią 🙂

         To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dokonałam dobrego wyboru, a przede wszystkim jest to świetna  propozycja dla dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Dlatego wspólnie z Adamem zdecydowaliśmy się objąć patronatem serię książek o Niemożliwych Detektywach. My już czekamy na kolejne przygody i tajemnicze zagadki do rozwikłania. A jeśli Wasze dzieci również się takie ciekawskie i dociekliwe, to warto podsunąć im tą propozycję.

 

niemożliwi detektywi trefny nauczyciel ksiazki dla chlopcow

           Książka o Niemożliwych Detektywach miała premierę 23 maja, a już teraz możecie ją zakupić w linku poniżej.

           Ważną kwestią w pierwszych książkach dla dzieci, na którą warto zwracać uwagę jest format książki, wielkość czcionki oraz ciekawe ilustracje. Książka o detektywach jest wydana w poręcznym formacie (15cmx20cm) i w twardej oprawie. Dzięki temu jest bardziej przyjazna i możemy ją wszędzie ze sobą zabrać bez obawy o zniszczenie.

           Dlaczego przy pierwszych książkach wielkość czcionki i ilość stron ma znacznie? Bo dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem, format książki oraz ilość stron jest ważna, aby się dobrze i chętnie czytało oraz sięgało po nowe tomy. Pierwszy tom Detektywów ma 96 stron w tym czarno-białe klimatyczne ilustracje.

            Ilustratorem serii detektywistycznej jest ceniony grafik Tomasz Minkiewicz. Czarno-białe ilustracje również fajnie podkreślają klimat książki, a przy okazji bardziej działają na wyobraźnię dzieci i nie rozpraszają uwagi podczas czytania.

        Młody czytelnik zazwyczaj jest dosyć niecierpliwy i pragnie szybko przeczytać wybraną książkę. Dziecko dopiero stopniowo uczy się czytania dłuższych treści. Dlatego zawarte w książce ilustracje i ciekawa treść przeplatana dialogami sprawia, że szybko można pochwalić się samodzielnym przeczytaniem prawie 100 stronicowej książki 🙂 Ktoś może powie, że to są detale, ale wiem jak pozytywnie i zachęcająco wpływają na dzieci. Dlatego my już czekamy na kolejne tomy Niemożliwych Detektywów 🙂


Tu możesz zakupić książkę: ” Niemożliwi detektywi “


Niemożliwi detektywi trefny nauczyciel opnie recenzje o ksiazkach dla dzieci

recenzje książek dla dzieci niemożliwi detektywi

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »