fbpx
narty z dziećmi,  podróże,  porady

Nauka jazdy na snowboardzie, narty z dziećmi- Wisła i Szczyrk

           Nauka jazdy na snowboardzie i narty w Szczyrku to nasz kolejny rodzinny wypad pełen emocji i fantastycznej zabawy. Gdzie warto jechać i o czym trzeba wcześniej pomyśleć, żeby nie wydać fortuny na wyjazd. Zobaczcie nasze cenne wskazówki i rady w najnowszym filmie z wyjazdu na narty oraz snowboard.

          W Wiśle i Szczyrku byliśmy już kilka razy, więc z łatwością wybieramy miejsca i stoki, które nam odpowiadają. Z racji, że Michałek postanowił pouczyć się jazdy na snowboardzie, na początek wybraliśmy łagodny stok Wisła Klepki. Kiedyś chłopcy i mój mąż uczyli się tu jeździć na nartach więc uznaliśmy, że to dobre miejsce na rozpoczęcie przygody ze snowboardem. Na miejscu są też instruktorzy, wypożyczalnia, więc o nic nie trzeba się martwić. Parkingi niestety są wszędzie płatne.

          Dwie godziny z instruktorem na małej górce, a potem zjazdy ze stoku ze starszym bratem. Adam już od kilku lat jeździ zamiennie na nartach i snowboardzie, a Michał dopiero się uczył. Możecie zobaczyć na filmie jak mu szło, a straszy brat dawał cenne rady. Bardzo lubię ich obserwować razem jak się wspierają i razem spędzają czas. Na stoku Wisła Klepki jest też fajna opcja karnetów rodzinnych 5h, które wychodzą bardzo korzystnie cenowo w porównaniu do innych stoków. Za naszą czteroosobową rodzinę płaciliśmy 210zl.

nauka jazdy na snowboardzie


Narty w Szczyrku


           Jeśli natomiast wybieracie się na narty do Szczyrku, to warto to zaplanować wcześniej i kupić na przykład tygodniowe skipassy z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Z racji wprowadzenia od tego sezonu 2019-2020 w ośrodku Flexi cen kupowanie jednodniowych, czy nawet kilkudniowych skipassów w dniu gdy planujemy jeździć wychodzi bardzo drogo. My za jeden dzień jazdy płaciliśmy około 460zł za 4 osoby, więc naprawdę warto zaplanować i kupić karnety wcześniej. Niestety o tym nie wiedzieliśmy, więc teraz dzielimy się z Wami tą cenną radą.

          Druga nasza cenna lekcja, to sprawdzajcie zawsze pogodę. Jeśli zapowiadają wietrzny dzień jest duże ryzyko, że gondole i kanapy zostaną zatrzymane, a za skipassy nie dostaniemy zwrotu. Oczywiście jeśli macie kilkudniowe skipassy to nie ma to znaczenia, ale przy zakupie tak jak my jednodniowych zjazdów warto to uwzględnić. Jak zobaczycie na filmie jeden z naszych wyjazdów na narty był w taki wietrzny dzień i stopniowo zamykano kolejne wyciągi i gondole. Na szczęście prawie do końca udało się pojeździć na Wierchu Pośrednim i nie byliśmy z karnetami w plecy. Następnym razem będziemy dokładniej sprawdzać prognozy pogody.

         Szczyrk po za świetnymi długimi trasami ma również wygodną gondolę, kanapy z pokrywami i przynajmniej podczas naszych wyjazdów nie było dużych kolejek. W tym roku czekaliśmy może kilka minut do kanapy, przy gondoli nie było w ogóle kolejki. Dwa lata temu czekaliśmy nawet 30 minut, bo było tak dużo ludzi. Porównując różne oferty skipassów, to według mnie najlepiej wypada tatrzański skipass. Dlatego nie dziwię się, że tak dużo ludzi jeździ do Białki Tatrzańskiej i w okolice: tu pisałam o naszym pobycie w Białce.

narty z dziećmi szczyrk


Jakie trasy w Szczyrku są łagodne dla dzieci?


           Jeśli jeździcie w Szczyrku z dziećmi to trasami bardziej łagodnymi jest zjazd ze Zbójnickiej Kopy do Hali Skrzeczyńskiej trasa nr 3B, oraz trasy 8 i 10 z Wierchu Pośredniego do Soliska. Tam też znajdziecie niewielki bar Igloo, który ma normalne i przystępne ceny. Niestety pozostałe karczmy są sporo droższe. Trasy z Hali do Soliska i do gondoli nr 3 i 4 są miejscami nieco bardziej strome, ale też bardzo dobrze się nam jeździło. Czerwone trasy podczas naszego pobytu niestety były zamknięte z racji małej ilości śniegu.

          Wyjeżdżając w góry typowo na narty, warto rozważyć nocleg tuż przy stoku, my znaleźliśmy pokój z aneksem kuchennym około 50-100m od gondoli więc chodziliśmy na narty pieszo. Unikacie wtedy płacenia za parking, szukania miejsc parkingowych i stania w korkach. My spaliśmy “U Barnów pod Gondolą” i zupełnie szczerze mogę Wam to miejsce polecić. Bardzo fajne warunki, sympatyczni właściciele, narciarnia, miejsce parkingowe, kuchnia i bliskość stoku jak dla mnie 10/10. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania możecie śmiało pisać, chętnie odpowiem 🙂


Nauka jazdy na snowboardzie

Zapraszam na film, będzie nam bardzo miło jak  zasubskrybujesz nasz kanał


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »