fbpx
edukacja w domu,  kodowanie,  nauka kodowania,  zabawy dla 9-12 latków,  zabawy logiczne

Kursy programowania dla dzieci online i stacjonarnie – gdzie szukać?

          Kursy programowania dla dzieci uczą kreatywności, rozwijają wyobraźnię, uczą analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów. To świetne przygotowanie do startu w dorosłość i być może podstawa do zdobycia przyszłościowych i ciekawych zawodów. Moi chłopcy zaczynają poznawać już kolejne sekrety programowania, a każdą kolejną lekcją widzę jaką sprawia im to przyjemność i satysfakcję.

         Nauka podstaw kodowania poprzez zabawę oraz kursy programowania dla dzieci, to coraz silniejsza tendencja na całym świecie. Doświadczenia wielu szkół pokazują, że poznawanie języka kodowania i programowania od najmłodszych lat przynosi doskonałe efekty. Młodsze dzieci uczą się przez różne zabawy bez komputera, o których pisałam Wam już wcześniej na blogu. A starsze w specjalnie dla nich dedykowanych bezpłatnych programach. Na początek super jest na przykład bezpłatny program Scratch.

        Dzięki takim zajęciom nasze pociechy nie są tylko biernymi konsumentami cyfrowych rozwiązań, ale uczą się jak je wykorzystać w świadomy i twórczy sposób. Poznawanie tajników programowania zachęca do odkrywania nowych technologii i ich możliwości.

nauka programowania dla dzieci, kursy programowania, giganci programowania opinie
nauka programowania dla dzieci, kursy programowania od podstaw

Kursy programowania dla dzieci online


             Co raz częściej nasza codzienność, a nawet codzienność naszych dzieci obraca się wokół cyfrowego świata. Dlatego obserwując współczesne tendencje mówi się, że język programowania to język przyszłości. Każdy z rodziców chciałby, aby jego dziecko potrafiło krytycznie i logicznie podchodzić do różnych problemów i rozwiązywać je na spokojne krok po kroku.  Jednocześnie chcemy, żeby dziecko było twórcze i samodzielne, ale też posiadało umiejętność współpracy z innymi. Czy to wszystko jest możliwe i jak do tego najlepiej podejść, szczególnie gdy mieszkacie tak jak my poza miastem.

          Zajęcia programowania online pozwalają dzieciom i ich rodzicom zaoszczędzić sporo czasu. Po pierwsze nie musimy nigdzie dojeżdżać, stać w korkach, denerwować się… a po drugie dziecko może w skupieniu we własnym pokoju uczestniczyć w doskonale przygotowanym dla niego kursie. My już pierwsze kursy mamy za sobą i chłopcy są tak zadowoleni, że już zapisałam ich na kolejny kurs, który rusza już od połowy września.

moje dzieci kreatywnie nauka programowania


Zapisy na kursy online lub stacjonarne – Giganci Programowania


        Kurs stacjonarne, są dostępne w wielu miastach w Polsce w linku znajdziecie aktualną listę. Natomiast dla nas kursy online są idealnym rozwiązaniem. Taki kurs nie wymaga od rodzica żadnej wiedzy, ani wcześniejszego przygotowania, a dziecko może się uczyć bez wychodzenia z domu.

       Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczeń widzi ekran nauczyciela i słyszy co mówi. Nauczyciel natomiast widzi wszystko co robią i mówią uczniowie (widzi ekran każdego ucznia). Każdy dziecko może zadawać pytania głosowo, a nauczyciel może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

       Obserwowałam taką lekcję z boku i powiem Wam, że chłopcy sobie świetnie radzili. Pan Adrian, który prowadził zajęcia miał do nich fantastyczne podejście. Ja tak naprawdę nie byłam tam potrzebna, ale jak to mama chciałam na początku zobaczyć jak taki kurs wygląd i czy warto w niego inwestować. Pan Adrian wszystko tłumaczył krok po kroku i pokazywał w razie potrzeby na ekranie. Rozmawiał, zadawał pytania pobudzające do samodzielnego myślenia i wspominał różne ciekawostki o grach.

        Każde dziecko przed rozpoczęciem kursu otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów z przerwaniem łącza, co nam się raz zdarzyło, bo była kiepska pogoda bez problemu połączyliśmy się ponownie.


Dla Was udało mi się zdobyć rabat 5% na hasło: KREATYWNIE

ważny do końca zapisów na semestr jesień / zima


Rabat możecie wykorzystać przy wyborze dowolnych kursów na stornie: giganciprogramowania.edu.pl

           My po pierwszych kursach z szkole Giganci Programowania już wiem, że będziemy je kontynuować od połowy września. Michał kodował postacie z Minecrafta, a Adam będzie się uczył kolejnych podstaw i języków kodowania własnych gier. Jak będziecie mieli jakieś pytani możecie do mnie śmiało pisać, a póki co łapcie rabat na hasło KREATYWNIE i zobaczcie razem z dzieckiem jakie kursy przygotowali na ten rok Giganci o tu: >zapisy na kursy online i stacjonarne<

moje dzieci kreatywniem, nauka kodowania i programowania

nauka kodowania w scratchu, kursy programowania i kodowania dla dzieci


Kreatywne korzystnie z cyfrowych technologii


          Kreatywne korzystanie z otaczającej nas cyfrowej technologii jest chyba dzisiaj kluczem do tego, aby znaleźć kompromis między bezużytecznym korzystaniem z sieci, a tym twórczym i rozwijającym. To my rodzice i szkoła powinniśmy pokazać dziecko zarówno dobrodziejstwa, zagrożenia jak i ogromne możliwości jakie daje nam współczesny cyfrowy świat.

        Świetnym przykładem jest oglądany przez większość dzieci YouTube.  Możemy pozwolić, aby nasze dzieci były biernymi widzami, lub zachęcić i pokazać jak samemu można tworzyć własne treści, których wcale nie musimy od razu publikować w sieci. W ten sposób możemy pobudzić dziecko do myślenia, tworzenia i odkrywania nowych pasji. Możemy nauczyć je jak szukać wartościowych treści, cennych informacji i sprawdzać ich wiarygodność oraz źródło.

       Dziecko może próbować samodzielnie nagrywać lub fotografować to, co je interesuje, a nawet montować proste filmy, czy tworzyć grafiki. Podobnie jest z grami komputerowymi. Zamiast tylko grać, możemy zainteresować dziecko programowaniem. Pokazać jak takie gry się tworzy, wprawia postać w ruch, czy strzela z łuku w danym kierunku itp.  Obecnie takie kursy z programowania można poznawać z ulubionymi postaciami z gry np.: Minecraft, czy Roblox. Takie samodzielnie wykonane projekty dają ogromną satysfakcje, dumę i podnoszą wiarę we własne umiejętności.

nauka programowania od podstaw, kursy programowania dla dzieci, kursy online dla dzieci

moje dzieci kreatywnie, kodowanie, programowanie, kursy online


Jakie kompetencje zdobywa dziecko podczas nauki programowania


         Programowanie nie ogranicza się tylko do pisania instrukcji i kodów. To proces rozważania wielu różnych aspektów, analizowania i przewidywania skutków zaproponowanych rozwiązań. Dziecko podczas pisania kodu rozważa i analizuje różne warianty wydarzeń i planuje jak najlepiej je ułożyć. To trochę jak budowanie z klocków. Układając każdy kolejny klocek, podczas budowania większej konstrukcji musimy przewidzieć, gdzie je ułożyć, aby całość się trzymała. Programowanie uczy właśnie takie wszechstronnego i kreatywnego myślenia.

       Dzieci uczą się, że do każdego problemu i zadania programistycznego można podchodzić w różny sposób. Starają się szukać różnych dróg i możliwości, prowadzących do wyznaczonego celu. Obserwowałam jak moi chłopcy tworzyli kolejne kody i sprawdzali, czy działają. Świetnie się przy tym bawili, a jednocześnie ulepszali jeszcze bardziej kod, aby uzyskać efekt w ruchach zaprogramowanej postaci.

     Podczas programowania, dziecko staje się twórcą. Świadomość, że układając określone sekwencje kodów sprawiamy, że postać wykonuje założone przez nas działania sprawia, że nasza pociecha nabiera pewności siebie i wiary w swoje możliwości! 🙂

kursy programowania online dla dzieci, giganci programowania opinie, moje dzieci kreatywnie
moje dzieci kreatywnie blog rodzinny,

Partnerem wpisu jest Szkoła Giganci Programowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »