fbpx
Triki na Kendamie nazwy, kendama triki dla początkujących
Moje Dzieci Kreatywnie,  porady,  zabawy dla 9-12 latków,  Zabawy ruchowe

Triki na Kendamie nazwy i wskazówki jak zrobić – film

            Triki na Kendamie i ich nazwy potrafią niezwyklej zaangażować prawie każde dziecko, a nawet nastolatków i dorosłych. Opisywaliśmy Wam w poprzednim artykule podstawowe triki, budowę Kendamy i skąd pochodzi ta japońska drewniana zabawka. Dziś mamy drugą część filmu z kolejnymi trudniejszymi trikami, które z pewnością zaciekawią Wasze dzieci.


Zapraszam na film i do subskrybowania naszego kanału YouTubeJak wybrać pierwszą Kendamę?


          Pierwszą kendamę kupiłam chłopcom na spółkę do zabawy, bo nie wiedziałam, czy to chwilowy zachwyt, czy faktycznie złapią bakcyla. Był to model Play Pro za ok 89zl z Allegro. Adam nagrywał nasz pierwszy film z tą kendamą i nauczył się podstawowych trików. Wszyscy, gdzie nie czytaliśmy na forach i grupach kendamowych  odradzają te najtańsze kendamy, bo trudno na nich coś zrobić i są mniejsze niż standardowy wymiar. Dużo osób poleca kendamy firmy Krom i Sweets.

        Na drugim filmie Adam nagrywa z Kendamą Krom za około 130zl też kupionej na Allegro. Michał ma też Kroma tylko model Fischer za około 160zl. Wszystkie są bardzo dobre i na początek myślę, że kendama w granicach 100zł będzie ok. 🙂 Modele z edycji limitowanej wyglądają przepięknie, jednak dla początkującego gracza w zupełności wystarczy model podstawowy. Tym bardziej, że farba przy intensywnych treningach szybko się niszczy.

         Małe kendamy są do bardziej precyzyjnej gry, a na większych łatwiej wyćwiczyć trudniejsze triki. Najczęściej spotykany i standardowy rozmiar kendamy to ok. 18,5 cm (wysokość) i to takimi kendamami gra się na zawodach. Z pewnością na pierwszą kendamę warto wybrać standardowy rozmiar.

       Sposób malowania Kendam też ma znaczenie. Niektóre modele pokryte są farbą, która sprawia wrażenie bardziej „lepkiej”, a inne będą bardziej śliskie. Dla początkującego gracza lepsze będą te, które będą przywierać do dłoni i do Cupa, czyli pokryte farbą dającą wrażenie lepkości.

Zobacz różne Kendamy na Ceneo.


Czy Triki na Kendamie mają trudne nazwy?


       Samo opanowanie podstaw zabawy na Kendamie nie jest trudne, ale wymaga odrobiny cierpliwości, samozapału i pracowitości. Po wyczuciu zabawki i pierwszych udanych trikach zaczynamy zgłębiać temat i szukać kolejnych bardziej zaawansowanych trików do nauki. Na Youtube można znaleźć trochę podpowiedzi i poradników zarówno po polsku jak i w innych językach.

        Na początek warto zainwestować w trochę lepszą Kendamę, bo ułatwia to robienie kolejnych bardziej zaawansowanych trików. Z naszej wiedzy po przeczytaniu wielu forów, grup i artykułów szczególnie polecane są dwie marki Kendam Kroma i Sweets. W dzisiejszym filmiku Adam wykonuje triki na Kandemie Kroma.

       Nazwy trików nie są trudne, ale jest ich całkiem sporo i mają różny stopień trudności. Adam aktualnie uczy się około 8 trików, a 4 z nich nagraliśmy Wam w drugiej części naszego filmu. Dziś Adam pokazuje i podpowiada jak nauczyć się wykonywać: Airplane, Around Japan, Ken Flip i Earth Turn.


Pierwszą cześć filmu z podstawowymi trikami: Spike, Orbit, Small Cup, Big Cup znajdziecie poniżej.Trzecia część Trików na Kendamie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »