fbpx
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  matematyka,  Montessori,  poznajemy kształty,  zabawy konstrukcyjne

Patyczkowe zabawy

               Do proponowanej dziś zabawy potrzebujesz tylko kilku wykałaczek, plasteliny lub innej masy plastycznej i gwarantuję, że wspaniale i twórczo spędzisz czas razem ze swoim dzieckiem.

kreatywne zabawy dla dzieci

             Zabawa choć banalnie prosta, to niezwykle oddziaływuje na dziecięcą wyobraźnię. Wspólnie z dzieckiem w zależności od wieku wybierz łatwiejsze lub trudniejsze szablony. Świetnym pomysłem jest również narysowanie odręcznie na kartce swoich własnych szablonów do układania. Dziecko stara się policzyć ile potrzebnych jest kulek oraz ile i jakiej długości patyczków. Liczymy i zapisujemy ewentualne cyferki oraz układamy schematy według wzorów. To zaledwie wstęp do naszej twórczej zabawy.

zabawy dla 4 latków

mała motoryka cwiczenia

           Dziecko oprócz zabawy, odwzorowywania oraz trenowania analizy i syntezy wzrokowej, rozwija również małą motorykę. Po chwili zabawy z szablonami maluchy zaczynają tworzyć swoje własne kompozycje przestrzenne i architektoniczne. Domki, rzeźby czy statki kosmiczne… Patyczkowe zabawy wciągną każdego przedszkola, a w grupie dzieci możemy urządzić konkurs na najciekawszą kompozycję.

zabawy plastyczne dla dzieci

edukacja domowa

rozwój małej motoryki

kreatywne zabawy dla małych dzieci

moje dzieci kreatywnie

terapia ręki

W każdej zabawie szablony służą tylko do pobudzenia kreatywnego działania, bo po chwili dzieci same rwą się do łamania schematów i tworzenia własnych kompozycji.

patyczkowe zabawy

twórcze zabawy


Pobierz szablony do wydruku


ćwiczenia grafomotoryczne


Zapraszam na film

  oraz do subskrybowania naszego Kanału You Tube


4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »