Majsterkowanie dla dzieci

7 komentarzy

DIY Mała motoryka Montessori recykling zabawy logiczne

                Dalsza nasza praca nad wspieraniem małej motoryki, czyli przygotowujemy dłonie do nauki pisania. To doskonała alternatywa dla ćwiczeń grafomotorycznych.

             Majsterkowanie dla dzieci jest niezwykłą inspiracją i pozwala poczuć się niczym dorosły. Wystarczy kawałek styropianu, który  owinęłam aluminiową tacką do grillowania (to taka z dziurkami) lub bezpośrednio na styropianie z pomocą markera rysujemy kropeczki (oznaczamy miejsca, gdzie wkręcamy śrubki). Następnie boki okleiłam taśmą i mamy świetny kawałek materiału do wkręcania i wykręcania śrubek. Doskonałe ćwiczenia dla dłoni i bardzo atrakcyjna zabawa dla dziecka. Potrzebowaliśmy dodatkowo różnej wielkości śrubki, nakrętki z dziurkami, które przykręcaliśmy do naszej konstrukcji.

                Całość doskonale widać na naszym filmie na końcu postu. Jeśli lubisz takie twórcze i kreatywne aktywności oraz wspólne zabawy z dzieckiem będzie mi bardzo miło jeśli dołączysz do subskrybentów naszego kanału You Tube.

 

zabawy dla 3 latka
zabawy dla przedszkolaków
zabawy dla 4 latka
kreatywne zabawy
                Poniżej zdjęcia z tej samej zabawy, gdy synek miał dwa latka. Wiele z prezentowanych na blogu propozycji nadaje się doskonale dla dzieci w różnym wieku.

zabawy dla malych dzieci

Majsterkowanie dla dzieci

 

zabawy dla dzieci

Zapraszam na film


7 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »