fbpx

Zabawy z balonami wodnymi 10 pomysłów

Comment

zabawy dla 2-3 latków zabawy dla 4-5 latków zabawy dla 6-8 latków zabawy dla 9-12 latków Zabawy ruchowe
zabawy balonami wodnymi moje dzieci kreatywnie

            Zabawa balonami wodnymi to świetna aktywność na lato, ale co robić oprócz tradycyjnej bitwy na balony? Łapcie nasze ulubione pomysły, a na pewno fantastycznie spędzicie wspólny czas.

             Do każdej zabawy potrzebujecie balony wodne. Różnią się one od tradycyjnych balonów wielkością i większą podatnością na pękanie. Balony wodne do zabawy kupicie bardzo tanio w internecie wraz z urządzeniami, czy butelkami, które ułatwiają szybkie napełnienie nawet dużej ilości balonów.

            Nasze zestawienie zabaw z balonami wodnymi powstało we współpracy z marką 5.10.15. która zapewniła chłopcom oryginalne i wygodne letnie stylizacje do naszych wspólnych zabaw.


Łowienie balonowych rybek


           Ta zabawa to nasz największy hicior i najdłużej zajęła całą rodzinę, bo z czasem łowienie balonowych rybek szło nam znacznie sprawniej. Do balonów wypełnionych wodą przyklejamy za pomocą taśmy pętelkę zrobiona ze sztywniejszego sznurka lub drucika kreatywnego. Wędki wykonałam z patyków, sznurka, taśmy i haczyka. Wszystko mocowałam zwykłą taśmą klejącą. Haczyk kupiłam w sklepie budowlanym, ale wystarczy wygięty kawałek drucika.

            Do basenu wrzuciliśmy balonowe rybki, każdy miał swoją wędkę, a zadanie polegało na wyłowieniu jak największej ilości rybek w określonym czasie, lub do momentu, aż złowimy wszystkie rybki z basenu. Zabawa wymaga od dziecka nieco cierpliwości, bo złapanie rybki na haczyk nie jest takie proste. Jednak dzięki temu świetnie trenujemy koordynację ruchową.

jak zrobic wedke z patyka

kreatywne abawy z balonami wodnymi

kreatywne blogi rodzinne


Złap balony do miski


             Jedna osoba lub kilka trzyma miskę i próbuje w nią łapać rzucane przez drugą osobę balony. Choć wydaje się to trudne, to chłopcy świetnie sobie radzili i łapali większość rzucanych im balonów. Ostatecznie za każdym razem mimo pęknięcia kilku balonów wychodził nam na koniec remis. Z 10 balonów wszystkim udało się złapać około 6-7 w każdej turze 🙂

             W tej zabawie przyda się refleks, odpowiednia postawa i szybka rekcja, bo tylko wtedy uda nam się złapać balona w powietrzu.

kreatywne zabawy dla rodzenstwa

zabawy dla dwojki dzieci

zabawy dla dzieci na lato

kreatywne zabawy dla dzieci na lato

               Chłopcy podczas tej zabawy mieli ubrane swoje ulubione bluzki z letniej kolekcji 5.10.15., które reagują na światło słoneczne. Na Michałka bluzce pojawia się zabawny błękitny stworek, natomiast u Adasia pomarańczowe czachy, które świetnie komponują się z obszyciami bluzki. Jak tylko chłopcy zobaczyli te bluzki, od razu chcieli je na siebie ubrać i sprawdzić jak ,,zmieniają się” w promieniach słońca 🙂

koszulki dla chlopca


Rzut do celu


        Ustawiamy w kilku miejscach ogrodu w różnych odległościach miski . Im dalej stoi miska tym więcej punktów zdobywamy, o ile oczywiście trafimy do środka i balon nie wypadnie. Wydaję się to łatwe, ale musieliśmy się nieźle natrudzić, aby złapać jakiekolwiek punkty, bo balony lubiły wyskakiwać z misek 🙂 Ostatecznie liczyliśmy także punkty za samo trafienie do miski.

zabawy ruchowe dla dzieci


Pękająca balonowa piłeczka


           Do tej zabawy przydadzą się rakiety tenisowe lub do gry w badmintona. Zabawa polega na jak najdłuższym odbijaniu balonika do momentu, aż pęknie. Kto odbije najwięcej razy jest zwycięzcą. Oczywiście w czasie upału można się przy zabawie fajnie ochłodzić. Nam bardzo ta zabawa przypadła do gustu, a balony zazwyczaj pękały, gdy spadały na ziemię. Taka zdrowa rywalizacja świetnie wpływa na relacje między rodzeństwem.

kreatywne zabawy dla dzieci na lato

zabawy balonami wodnymi moje dzieci kreatywnie


Zbij wszystkie kubeczki!


           Zbijanie kubeczków z numerkami to prosta zabawa, w której porodzą sobie nawet młodsze dzieci. Wyznaczamy linię lub określamy miejsce skąd będziemy rzucać balony wypełnione wodą i celować w piramidkę z kubeczków. Ile kubeczków zrzucimy, tyle zdobywamy punktów. Dodatkowym atutem zabawy jest trening oko – ręka i odrobina letniej matematyki.

zabawy dla dzieci w ogrodzie

co mozna robic z dziecmi latem

pomysly na zabawy dla rodzenstwa


Bitwa na balony wodne


         To chyba najpopularniejsza zabawa z balonami wodnymi wśród dzieci. Możliwości i wariantów zabawy jest wiele. Można wyznaczyć sobie dwie bazy i wzajemnie się atakować balonami. Można bawić się w podchody i po drodze toczyć bitwy między napotkanymi drużynami. Świetną opcją jest również wyznaczenie liną lub patykami środka areny, a po obu stronach można zbudować z kartonów schrony i w wyznaczonym czasie toczymy bitwę. Oczywiście wygrywa ta drużyna lub dziecko, które zdobędzie najwięcej trafień.

        My do zabawy wykorzystaliśmy dodatkowo zabawna i kreatywną koszulkę z rekinem, po której można pisać kredą i notowaliśmy tam wszystkie wyniki 🙂


Zestrzel balona z odległości


           Do tej zabawy możecie użyć łuku z przyssawkami, procy lub popularnych Nerfów. Baloniki podwieszamy na sznurku między drzewami, a dzieci lub cała rodzina próbuje z wyznaczonej odległości wcelować i strącić balony. U nas w tej konkurencji najlepszy był zdecydowanie Adam. Teraz dzieci namawiają mnie, żeby spróbować zabawy z Nerfami, więc takie zestrzeliwanie balonów zapewne spodoba się wszystkim chłopcom.

        Do tej zabawy przyda się celne oko, cierpliwość i precyzja, bo strzelanie z dużej odległości do małego celu nie jest łatwe, ale daje ogromna satysfakcję. Każdy zestrzelony balon, to okrzyki radości i wielka duma.

           Moi dzielni strzelcy podczas tej zabawy byli ubrani w stylowe ubrania z letniej kolekcji 5.10.15. Michałek miał przewiewny i lekki bawełniany zestaw dla młodszych dzieci, a Adam meeega wygodne młodzieżowe jeansowe szorty z nadrukami.

kreatywne zabawy na dworze

strzelanie z łuku dla dzieci


Rzut w dal lub do ruchomego celu


           Rzut w dal niczym kulą na igrzyskach olimpijskich, z tą różnicą, że rzucamy wodnym balonem. Wystarczy wyznaczyć linię, z której rzucamy, a następnie oznaczyć patykiem, gdzie upadł balon. Jak się domyślacie łatwo to ustalić, bo zazwyczaj pęka w miejscu upadku 🙂

        Druga trudniejsza opcja, ale dostarczająca wielu emocji polega na trafianiu balonami ruchomego celu. U nas to była piłka, która w wyobraźni dzieci była lecącą kometą. Ja rzucałam piłkę, a chłopcy atakowali ją balonami, oj przepraszam…rakietami!

zabawy dla 2 osob

zabay dla przedszkolakow


Przekłuwanie balona wodnego wykałaczką


          Tu się przyda odrobina współpracy między dziećmi. Zabawa ma dwie wersje dla młodszych dzieci i dla starszych. Między drzewami rozwieszamy sznurek i przewiązujemy na nim kilka balonów wodnych.

           Młodsze dzieci próbują trafić w balony wodne i przebić wszystkie w jak najkrótszym czasie. Starsze dzieci robią to samo, ale z zamkniętymi lub zawiązanymi oczami. Aby ułatwić zadnie, inne osoby mogą podpowiadać gdzie kierować wykałaczkę oczywistymi komunikatami jak: -wyżej -niżej -w lewo -w prawo.

      Podczas takiej zabawy uczymy się nie tylko współpracy, ale również słuchania poleceń i reagowania stosownie do nich. Jeśli dziecko ma problemy z określaniem kierunków, to tu również można to świetnie przetrenować. Dla nas ta zabawa, to jeden z faworytów, bo było tu mnóstwo śmiechu, gdy nie mogliśmy trafić i przebić balona.

zabawy dla 2 osob z balonami wodnymi

ewa wojtan moje dzieci kreatywnie blog rodzinny

zabawy balonami wodnymi w ogrodzie

zabawy dla 2 osob

           Wszystkie ubranka, które możecie zobaczyć podczas naszych zabaw zamawiałam w sklepie 5.10.15. i jestem z nich bardzo zadowolona. Rozmiarówka jest bardzo dobrze oznaczona, więc wszystkie ubranka idealnie pasowały. Jakość materiałów zarówno koszulek jak i spodni jest na świetnym poziomie, ale dam jeszcze potem znać jak to wygląda po kilku praniach.

         Chłopcy najbardziej są zadowoleni z wygodnych spodni dresowych i krótkich spodenek. Z bluzek najbardziej zachwycają się tymi, które mają efekty specjalne i zmieniają wygląd pod wpływem słońca. Mi z kolei bardzo podobają się motywy morskie z lornetką i rekinem, bo świetnie oddają klimat wakacji i Michałek zawadiacko w nich wygląda 🙂


Zobacz co jeszcze można kupić w 5.10.15. na letnich wyprzedażach


wakacyjne koszulki dla dzieci

blogi parentingowe


Partnerem wpisu jest marka 5.10.15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »