fbpx
dzien kota w przedszkolu, karty pracy, prace plastyczne
karty pracy,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy logiczne,  zabawy plastyczne

Dzień kota – pomysły na zabawy i prace plastyczne

             Dzień kota obchodzimy 17 lutego, a ponieważ to bardzo chętnie świętowany w przedszkolach i szkołach dzień, więc przegotowałam dla Was kilka inspiracji.  Zebrałam w jednym miejscu pomysły i zabawy przydatne w zorganizowaniu tego dnia.

               Pierwszy pomysł to praca plastyczna wykonana z papierowego talerzyka. To raczej inspiracja dla starszych przedszkolaków, i uczniów klas młodszych. Choć jeśli pomożemy nieco maluchom to w uproszczonej wersji i 3-4 latki dadzą radę. Szczegółowy opis wykonania oraz film zobaczycie po kliknięciu tytułu lub zdjęcia.


Kot z papierowego talerzyka


dzien kota praca plastyczna


Kota z masy solnej lub gliny


           Masa solna to najtańszy i najbardziej przyjemy materiał plastyczny dla dzieci. Można tworzyć rozmaite prace według własnej wyobraźni lub korzystając  z prostych szablonów, które są przydatne zwłaszcza dla młodszych dzieci. Przepis na masę jest prosty i sprawdzony od lat podczas różnych zajęć i warsztatów w moimi małymi artystami. Szczegółowy opis po kliknięciu na zdjęcie.

Podstawowy przepis na masę solną:

200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki

 

dzien kota prace plastyczne

 


Kot stojący z gliny samoutwardzalnej


         Kot z gliny samoutwardzalnej to świetny pomysł na zabawę manualną dla dzieci kilkuletnich. Taka dekoracja to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale również doskonały pomysł na samodzielnie wykonany prezent.Kliknij na zdjęcie i zobacz jak krok po kroku zrobić kota z gliny.

dzien kota prace plastyczne


Maska kota do druku i samodzielnego kolorowania


                Maska kota do druku to fantastyczny pomysł na zabawę dla dzieci w każdym wieku. Podczas zabawy możecie użyć dowolnych materiałów oraz kolorów. Pełna kreatywność twórcza i kolorystyczna sprawi, że zajęcia będą wyjątkowe, a efekt zachwyci kazdego 🙂


Pobierz i wydrukuj maski kota


 

maska kota do druku


Maska kota z filcu DIY


                Jeśli macie ochotę pobawić się również w szycie i wzbogacić dziecięce umiejętności manualne, to warto spróbować uszyć samodzielnie maskę kota z filcu. To bardzo prosta, efektowna i trwała zabawa.

maska kota z filcu


Kocia karta pracy z nauką liczenia i obserwacji


                  To świetne zadanie i karta pracy do druku dla miłośników kotów, oraz liczenia. Pomocnicze pytania i sprytnie ukryte koty na pewno sprawią dzieciom wiele radości.


Pobierz karty pracy z kotami do druku


 

 

karta pracy koty


Pomponik zabawka dla kota – zrób to sam!


                  Pomponiki wykonane samodzielnie z włóczki, to jedna z pierwszych zabawek naszego ukochanego kota, kliknij na zdjęcie lub zobacz film jak łatwo taką zabawkę wykonać samodzielnie, a na końcu filmu zobaczcie radość naszego kota z pomponika 🙂

dzien kota


Kocie sylaby- czyli nauka czytania sylabami

                Jak wiecie obu synów uczyłam czytać metodą sylabową. To świetna metoda nauki przez zabawę, o której więcej pisałam tu: Jak nauczyć dziecko czytać? Prosicie mnie o kolejne propozycje zabaw edukacyjnych, więc będą się stopniowo pojawiać pomiędzy inspiracjami plastycznymi i DIY. Dziś mam dla Was karty pracy w kociej wersji do wydruku. Przykładowe zapisanie sylab napisałam w pierwszej karcie i na zdjęciu. Druga karta jest natomiast czysta. Możecie je dowolnie wypełniać i połączyć odpowiednie kotki do odpowiednich domków.

                Ja mam taki patent, aby zaoszczędzić papier, że czystą kartkę wkładam do przezroczystej koszulki biurowej i na niej zapisuję w odpowiednich polach sylaby za pomocą pisaka suchościeralnego do białych tablic. Dzięki temu mogę korzystać z karty wiele razy, a sylaby zmazywać za pomocą suchej chusteczki 🙂


Pobierz kocie karty pracy do druku


karty pracy kot

 


Kocia zabawa sprawnościowa z włóczkąJak ulepić kota z plasteliny?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »